Aşk Nedir ?

Aşk iki kişi arasında yaşanan en yoğun duygudur. Belki bazıları için en acı duygu , bazıları için mutluluk verici.. Ama genel olarak aşk duyguların en güzelidir. Kalbin akıldan daha üstte olmasıdır. Aşk nedir diye sorsalar çoğumuz cevap veremeyiz belki de. Çünkü kimse gerçek aşkın ne demek olduğunu bilmiyor.
Aşk nedir ?
Sevmek mi ? Yoksa kalbini kalbine adamak mı ? Aşkın tanımı kişiden kişiye göre değişebilecek bir kavram değildir. Aşk kısa ama uzun bir hecedir. Nasıl Seni Seviyorum sözü bir anlam katar insana aşkta da kısa ve öz anlam vardır. Lakin bu anlamı herkes çıkaramaz. Sadece gerçek aşkı yaşayan kişiler çıkarabilir. Aşk uzun ve soluksuz bir serüven gibidir. Bittiğinde kalbi kırar, parçalar, aynı sevgi gibi bir daha sevemez, kırılan kalp üzülmüştür, bir daha kimseyi sevmez, sevemez..Sonra ne mi olacak..
Sokağa atacaksın kendini, sokaklar da dar gelecek. Tıpkı kalbinin, vücuduna dar geldiği gibi.. Ne deniz açacak gönlünü ne de o mavimsi gökyüzü.. Kendini taşıyamayacak kadar büyüyeceksin. Bir yandan da kendini kaybedip küçülecek sin. Sonra çevrendeki insanlar sana bir şeyler söylemeye başlayacak.
Önemli olan sağlık,
Dünya ondan ibaret değil,
Boşver her şey unutulur,
Gün gelir karşına daha iyileri çıkar…
Bu sözler böyle uzayıp gider.Sen hiçbirini duymayacaksın, göz yaşlarından etrafı göremez hale geleceksin. keşke hiç tanışmasaydım deyip onun ölmesini isteyecek fakat kollarında olmasını isteyecek kadar çok seveceksin..Yalnız kalmak isteyeceksin. Hemde kalabalıkların arasında kaybolmak. İkisini de yapamayacaksın. Ne yalnız kalabilecek, ne de kalabalıkta durabileceksin. Geçmişi düşüneceksin. Neredeyse her dakika. Ama kötüleri düşünmeyeceksin. Onunla geçtiğin yerlerden geçmek isteyeceksin, gittiğin yerlere gitmek… Bu sana hiç iyi gelmeyecek,ama bile bile yapacaksın. Biri sana içindeki acıyı söküp atabileceğini söylerse, dinlemeyeceksin onu oradan uzaklaşacaksın. Aslında kurtulmak istediğin halde, o acıyı yaşamak için direneceksin. Hayatının geri kalanını onu düşünerek geçirmek isteyeceksin..Aksini iddia edenlerden nefret edeceksin. Herkesi ona benzetip. Kimseyi onun yerine koyamayacaksın..Onunla bir gün bir yerde karsılaşma umudu taşıyacaksın her zaman. Bu umut seni bulunduğun yerden gitmekten alıkoyacak. Buna yaşamak denirse. Yaşayacaksın..
Razı mısın bütün bunlara?
Hazır mısın sonunda ölüp ölüp dirilmeye ?
O halde AŞIK olabilirsin…

ETİKETLER :