Romantiklik Nedir ?

Romantik kelimesi Fransızca bir kelime olup dilimize Fransızca dan geçmiştir. Romantik kelime anlamı olarak davranışlarında duygu ve coşkunun aşırı ölçüde etkisi olan anlamına gelmektedir. Yani romantik bir kişi aklıyla değil daha çok duygularıyla hareket eder. Romantiklik iki birey arasında gerçekleşen, duygu yoğunluğundan ortaya çıkar bir davranış biçimi olsa gerek. Aşıklar arasında ki davranışların daha da pekişmesini sağlayan bu duygu, bazıları için iyi bazıları için ise kötü olarak bilinir. Bana göre insan duygularından çok aklıyla hareket etmeli. Benim aklıma uygun olan duygularıma da uygun olur diye düşünüyorum.
Müziğin, resmin algılanışını köklü bir şekilde değiştiren romantizm, aşk konusunda kadın ve erkeğin özgürleşmesini yardımcı oluyor. Dolayısıyla, romantizm ifadeden çok düşüncede ve duygularda anlam buluyor. Pek çok kadın romantik erkek ister.
Peki Romantik Erkek Nasıl Olunur ?
Ciddi bir ilişki içerisinde romantik olabilmek göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir adeta iki insanı bir arada tutacak olan ip gibidir.
Romantik bir jest sevgilinize ilişkinizde belki de en önemli şeyi hatırlatır: sevdiği erkeğin kendisini düşündüğünü ve onu kaybetmemek için elinden geleni yaptığını.. Küçük bir jestle yüzlerce kelimenin anlatabileceğinden çok daha fazla şeyi ifade edebilirsiniz.
Romantizmin, hediyeler ve lüks restoranlar için çok para harcamaktan geçtiğini düşünmek büyük bir yanılgıdır. Çoğu zaman ufak tefek hediyeler ve ilgi gösterişleri romantik erkeği ilgisiz erkekten ayırt eder. Ve bu küçük hediyelerle sevgilinize şu mesajı verirsiniz: Benim için çok özelsin, önemlisin ve seni mutlu etmek istiyorum.
Dolayısıyla bu tarz davranışlar hayatınızın düzenli bir parçası olması gerekir ve sadece sevgililer veya doğum gününde aklınıza gelen bir şey olamamalıdır.
Sizde sevdiklerinizi mutlu etmek için bir adım atmaya ne dersiniz ?

ETİKETLER :