Sohbet ve Chat Nedir ?

Bugün kü yazımda sizlere sohbet ve chat hakkında bilgi vereceğim. Türkiye ve Dünya genelinde İnternet in kullanım amaçlarından biri de sohbet siteleri, chat yapmaktır. Halk dilinde çet çat anlamlarını içeren sohbet, reelden farklı olarak İnternet üzerinden iki veya daha fazla kişinin, birbirini görerek veya görmeden arkadaşça, dostça diyalog halinde olmasına denir. Lakin İnternette durum biraz daha çeşitlidir. Bazen yazılı, bazen görüntülü, bazen sesli sohbet etme ayrıcalıklarınız vardır. Sohbet siteleri size bu ayrıcalıkları sunmakla beraber, sizi yeni insanlarla tanıştırır, sohbet etmenizi sağlar.
Bir kişiyle daha etkili sohbet etmek için üslubunuza dikkat etmeniz, seviyeli bir şekilde sohbetinizi devam ettirmeniz gerekmektedir. Kim ister ki seviyesiz bir insanla diyalog kurmayı, zaman geçirmeyi arkadaşlık etmeyi..
Siz ister miydiniz? Hayır dediğinizi duyar gibiyim. Bu sebepten ötürü size nasıl davranılmasını isterseniz, sohbet ettiğiniz kişilere de öyle davranınız. Yoksa sizlerde etkili, güzel arkadaşlıklar kuramaz, gönül ilişkilerinizi dahi geliştiremezsiniz.
Sizde İnternet ve sohbet siteleri ayrıcalığıyla, sohbet etmek, yeni arkadaşlar edinmek, can sıkıntınızı gidermek istemez misiniz ?

ETİKETLER :